13°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  SPORT: Dwa biegi – dwie nagrody!
kliknij tu Pracownicy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z satysfakcją przyjęli wyniki tegorocznego plebiscytu portalu www.biegigorskie.pl na „Najlepszy polski bieg górski w 2015 roku”. Otóż, będący od lat w ścisłej czołówce biegów alpejskich ,”Bieg na Wielką Sowę” uplasował się na 3 miejscu w kraju zdobywając po raz pierwszy w historii „Brązową Kozicę”.
Zatem do kolekcji wcześniej zdobytych czterech „Srebrnych Kozic” trzeba dołożyć „Brązową”...
Cieszmy się, że bieg wraca na podium, a z tego, co wiemy, organizatorzy stawiają sobie za cel umocnienie tej pozycji , głównie poprzez zwiększenie frekwencji oraz uatrakcyjnienie biegu.
Oferta skierowana będzie przede wszystkim do mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny,co oczywiście nie ogranicza w żaden sposób udziału zawodników z innych części kraju, czy zagranicy.
Warto przypomnieć, że w „Biegu na Wielką Sowę” brali już udział zawodnicy z Czech, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Francji, Irlandii Płn., USA czy Kenii. Bieg jest znany nie tylko w Polsce. Wielu uznaje go za bieg kultowy.
Natomiast niespodziankę dużego formatu zgotował „Bieg Niepodległości”o Puchar wójta Gminy Nowa Ruda, który w tym roku odbył się w Świerkach i tam już pozostanie, ponieważ świetne zaplecze, jakim jest Świetlica Wiejska oraz duży parking gwarantują właściwy rozwój imprezy.
Spośród ponad 60 biegów anglosaskich, które odbyły się w Polsce w br. bieg głosami zawodników zdobył znakomite 3 miejsce. Jest to wynik, który zobowiązuje, tym bardziej, że rywalizacja była bardzo wyrównana.
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż z dolnośląskich biegów górskich jedynie te organizowane przez pracowników Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wytrzymały konfrontację z koalicją biegów tatrzańsko - beskidzkich. Ani Karpacz, Szklarska Poręba , Jakuszyce, Duszniki-Zdrój, Międzygórze czy Zieleniec nie sprostały biegom organizowanym w Ludwikowicach Kłodzkich czy Świerkach.
Jak widać, nie zawsze wysokie góry są gwarancją dobrego biegu. Doskonała grupa organizatorów umiejętnie pokierowana, to połowa sukcesu. Druga połowa, to praca i wsparcie samorządu.
A tego w Gminie Nowa Ruda nie brakuje.
Organizatorzy zapowiadają sporo nowości regulaminowych w obu biegach w 2016 roku, a już ok. 15 stycznia zapisy zostaną uruchomione. Warto dodać, że w ramach 7.”Biegu na Wielką Sowę” odbędą się Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim.
« Powrót | Dodano: 2015-12-18 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 1591 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Lipiec 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 AGROTURYSTYKA
Czarodziejka
Cena: od 18 do 30

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info