22°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  ROZMAITOSCI: Idzie Wiosna
kliknij tu Podczas gdy Dolny Śląsk zmaga się z atakiem zimy, w polskiej polityce króluje „Wiosna”. W niedzielę 3 lutego 2019 r. na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja założycielska nowej partii Roberta Biedronia.
- Ostatnie lata były zimne i ponure. Zamiast rozmowy dostawaliśmy nieustający konflikt, zamiast dobra wspólnego interes partyjny, zamiast empatii rosnącą wrogość. Niech w końcu się to zmieni. Potrzebujemy wiosny, która odnowi ten ponury krajobraz, niech nareszcie do tego zimnego kraju, niech nareszcie przyjdzie wiosna - oświadczył Biedroń.
Program nowej partii to wynik spotkań z Polkami i Polakami w ramach „Burz mózgów z Robertem Biedroniem”, które odbyły się w 40 polskich miastach.
Co zapowiada „Wiosna”?
Minimalna pensja na poziomie 2700 zł brutto (docelowo powiązana ze średnią płacą), minimalna emerytura 1600 złotych netto, rozszerzenie programu 500 +, 250 000 nowych miejsc w żłobkach. Rozdział państwa i Kościoła: likwidacja Funduszu Kościelnego, wycofanie religii ze szkól, opodatkowanie osób duchownych. Lekarz specjalista w ciągu 30 dni, wzrost podstawowego świadczenia na rzecz osób z niepełnosprawnością o 500 zł.
Koniec ery węgla do 2035 roku.
“Wiosna” pokazuje rozwiązania wielu codziennych problemów, z którymi borykają się Polacy. - Człowiek. Wspólnota. Państwo, któremu ufam. To trzy fundamenty naszego programu - podkreślił Robert Biedroń.

Wśród przedstawionych na konwencji ekspertów, którzy będą czuwać nad wdrażaniem programu, brak znanych nazwisk polityków. To kolejny atut, bo przecież “Wiosna” to świeżość, nowy początek.
Zaplecze merytoryczne partii to 14 osób:
* dr Marcin Anasiewicz - ekspert. ds. restrukturyzacji państwa,
* Monika Gotlibowska - przedsiębiorczyni i działaczka społeczna,
* dr Krzysztof Śmiszek - ekspert prawa antydyskryminacyjnego,
* Gabriela Morawska-Stanecka - ekspertka ds. prawa cywilnego i gospodarczego,
* dr Krzysztof Gawkowski - prawnik, samorządowiec,
* Paulina Piechna-Więckiewicz - ekspertka ds. polityki społecznej,
* Dariusz Standerski - ekspert ds. gospodarczych,
* Karolina Hamer - paraolimpijka, rekordzistka i mistrzyni Polski w pływaniu,
* prof. Maciej Gdula - socjolog, autor głośnego badania o elektoracie PiS, ekspert ds. edukacji i szkolnictwa wyższego,
* Beata Maciejewska - ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju,
* Łukasz Kohut - Ślązak, działacz społeczny, odpowiedzialny za pakiet zmian w mediach publicznych,
* Lilija Twardosz - ekspertka ds. prawa rodzinnego,
* Grzegorz Pietruczuk - burmistrz Bielan, zajmie się sprawami transportu publicznego,
* Karolina Michocka - ekspertka ds. samorządu lokalnego i kultury.
Zaraz po konwencji Robert Biedroń ponownie wyrusza w Polskę. Zaplanowano 13 spotkań - 12 lutego we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

“Wiosna” zdążyła już zbudować struktury w całej Polsce. W skład okręgu wałbrzyskiego, którego koordynatorem jest dr Mariusz Kotarba, wchodzi powiat wałbrzyski, kłodzki, dzierżoniowski, ząbkowicki i świdnicki. 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
dr Mariusz Kotarba, e-mail: mariusz.kotarba@pl-imd.org
Małgorzata Musiałek, e-mail: malgorzata.musialek@wp.pl)

Nadejdzie Wiosna także w powiecie kłodzkim
W hali warszawskiego Torwaru w niedzielę 3 lutego 2019 r. odbyła się konwencja programowa ruchu Roberta Biedronia, przekształcona w kongres założycielski nowej partii Wiosna. Przywódca ugrupowania przedstawił rewolucyjne założenia programowe, wypracowane dzięki wsłuchiwaniu się w głosy Polek i Polaków w czasie „burzy mózgów” w wielu miastach.
– Trzy fundamenty naszego programu – mówił w niedzielę Robert Biedroń – to „człowiek, wspólnota, państwo, któremu ufam”.
Przedstawiona została nazwa ugrupowania, zespół liderów oraz pakiet propozycji programowych pod hasłem „Umowa Biedronia”. Do udziału w konwencji zapisało się ponad 10 tysięcy osób. Lider ruchu powiedział do nich – Dziękuję, że uwierzyliście, że zmiana jest możliwa. Dziękuję wam za to, że przywieźliście tyle pozytywnej energii, że to, co dzisiaj się tutaj dzieje zmieni oblicze tej ziemi. – Słowa te były również skierowane do licznej grupy regionu kłodzkiego, mieszkańców Bystrzycy, Polanicy Zdr., Nowej Rudy, Kłodzka i innych miejscowości, którzy wzięli udział w kongresie.
Wśród postulatów wyborczych partii Roberta Biedronia znalazły się m. in.:
* podniesienie płacy minimalnej z konkretnie wyliczonym harmonogramem
* gwarantowany dostęp do lekarza specjalisty w ciągu jednego miesiąca
* europejskie standardy opieki okołoporodowej,
* gwarancja dostępu do nowoczesnej antykoncepcji,
* dostęp do tabletki „dzień po”,
* prawo do aborcji na żądanie do 12. tygodnia ciąży,
* edukacja seksualna w szkole
* zmiana kryteriów 500 plus, by program ten obejmował także pierwsze dziecko i rodziców samodzielnie wychowujących dzieci
* zamknięcie wszystkich kopalni węgla do 2035 roku,
* odejście od węgla, walka ze smogiem, czyste powietrze
* stworzenie sektora odnawialnych źródeł energii, a w nim 200 tysięcy miejsc pracy dla górników i pracowników elektrowni
* miejsce religii jest w kościele, a więc renegocjacja konkordatu, likwidacja funduszu kościelnego i opodatkowanie „tacy”
* upublicznienie wynagrodzenia urzędników, rezygnacja ze służbowych limuzyn, odpartyjnienie spółek skarbu państwa i pełna jawność życia publicznego
* stworzenie komisji sprawiedliwości i pojednania, która pomoże rozliczyć „tych, którzy łamią konstytucję”.
W czasie wystąpienia programowego charyzmatyczny lider stwierdził: – W demokratycznym państwie, w sercu Europy, nadal nie wiemy, ile zarabia asystentka prezesa NBP, bo politycy ukrywają pensje przed nami, a legitymacja partyjna jest dzisiaj złotą kartą kredytową, a Polska traktowana jest przez polityków jak bankomat. – Mówił też: – Polska polityka potrzebuje świeżości i to wniesie partia Wiosna. – A na koniec stwierdził – Straciłem głos, ale wierzę, mam nadzieję i ufam, że zyskałem głos milionów Polek i Polaków.
W kolejnych tygodniach Biedroń pojawi się w wielu miastach, w tym 12 lutego 2019 r. we Wrocławiu, gdzie będzie prezentował i wyjaśniał daleko idące rozwiązania programu partii Wiosna. Uczestnicy spotkań regionalnych będą mogli poznać postulaty programowe ugrupowania, jego wizję Polski w Europie i świecie, propozycje dotyczące obronności państwa, podatków, polityki socjalnej czy ekonomicznej. Choć do kalendarzowej wiosny jeszcze ponad miesiąc, polityczna Wiosna zagości dużo wcześniej. W najbliższych dniach odbędą się bowiem otwarte spotkania z mieszkańcami ziemi kłodzkiej, o których będziemy wcześniej informować. Zapraszamy do współpracy i kontaktu. Koordynatorem okręgowym jest dr Mariusz Kotarba (tel. 504 039 773, email: mariusz.kotarba@pl-imd.org), obszar działania to powiat wałbrzyski, kłodzki, dzierżoniowski, ząbkowicki i świdnicki. Koordynatorem powiatu kłodzkiego jest Małgorzata Musiałek (tel. 604 510 391, email: malgorzata.musialek@wp.pl).
« Powrót | Dodano: 2019-02-05 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 2068 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Sierpień 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 AGROTURYSTYKA
Młyn nad Piekielnicą
Cena: od 20 do 40

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info