0°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  LISTY: Rajdowe emocje w Ludwikowicach
W niedzielę, 18 marca 2012 r. na teren składnicy drzewa przy ulicy Fabrycznej w Ludwikowicach, wiosna zawitała zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Przede wszystkim za sprawą tak długo wyczekiwanej przez wszystkich pięknej i słonecznej pogody. Jednakowoż zjawiła się ona tam również w postaci zawodów rajdowych pod nazwą „Walimska Wiosna 2012”, które zorganizowała grupa Walim.
Przyjemny dla ucha warkot silników można było usłyszeć już we wczesnych godzinach porannych w pensjonacie „Pod Przełęczą” w Rzeczce, gdyż tam mieściło się biuro rajdu. Po badaniu kontrolnym cała kolumna wyruszyła na miejsce rozgrywania imprezy. Zawodnicy mieli do pokonania trzy wymagające próby. Na starcie stawiły się aż 52 załogi, aczkolwiek mniejsza liczba „rajdówek”, ponieważ regulamin zawodów zezwalał na start kilku kierowców tym samym samochodem. Niestety nie wszystkim udało się osiągnąć linie mety, nie brakowało bowiem spektakularnych „bliskich spotkań” ze znajdującymi się nieopodal trasy drewnianymi balami. Rywalizowano w 5-ciu klasach. W klasie I zwyciężyła załoga Adam Miszkiewicz / Łukasz Miszkiewicz jadąca Fiatem 126p, wyprzedając Wojciecha Pracucha z Jarkiem Gajbem (Fiat 126p) oraz Jarka Gajba z Łukaszem Jakubowiczem (Fiat 126p). Klasa II padła łupem Kamila Makuchowskiego i Łukasza Denkiewicza w Fiacie Cinquecento, którzy zwyciężyli także w klasyfikacji generalnej i odebrali nagrody ufundowane przez firmę ALEX Aleksandra Jaroszewicza. Zostawili oni w pokonanym polu Damian Lisa, który okazał się również drugi w generalce (Fiat Seicento) oraz Witolda Fałata (Nissan Micra 1.3). Tryumfatorem klasy III został Przemysław Rudzki (Citroen Saxo VTS), zajął on III miejsce w klasyfikacji generalnej. W swojej klasie zaś wyprzedził Pawła Wesołowicza (Mazda 323) i Juliusza Kozaczkę (Peugeot 106). W klasie IV mocnych nie było na Szymona Hojkę w Volkswagenie Golfie III, który wyprzedził Pawła Bereziuka (Opel Astra) i Sebastiana Fintza (Renault R19). Natomiast w klasie V metę osiągnął tylko Łukasz Rykowski za kierownicą Subaru Justy, a co za tym idzie stał się jej zwycięzcą. Uroczyste zakończenie imprezy i rozdanie pucharów miało miejsce w biurze rajdu, gdzie na zwycięzców poszczególnych klas czekały nagrody od firmy TEDEX.
Podsumowując całe zmagania można powiedzieć, iż stały one na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym, jak zawsze ma to miejsce w przypadku imprez organizowanych przez Walim Rajdowy. Nie zawiedli również kibice, którzy zjawili się w nad podziw licznej grupie. Pomogła w tym z pewnością pogoda, a przez cały dzień można było odczuć iście familijno-piknikową atmosferę rajdowego święta.

RR, na stronie www.walimrajdowy.pl fotorelacja
« Powrót | Dodano: 2012-03-20 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 3036 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Luty 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

 SCHRONISKO
Schronisko Sowa
Cena: od 16 do 20

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info