25°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  ROZMAITOSCI: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jesień w MBP
kliknij tu 29 września 2014 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji gościliśmy w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie grupę uczniów z Zespołu Szkół w Nowej Rudzie (ul. Kopernika 8). Młodzież miała okazje poznać nowe książki, przeczytać ich fragmenty, oglądać albumy. Każdy dostał zadanie w którym mógł wykazać się zarówno zdolnościami plastycznymi jak i swoim zasobem słownictwa. Było wiele ciekawych rozmów na temat zainteresowań o technice, zwierzętach... Od początku roku szkolnego młodzież z ZS odwiedza nas regularnie raz w tygodniu, przeglądając i wypożyczając za każdym razem nowe pozycje książkowe. Czytanie na głos stymuluje rozwój oraz wzbogaca słownictwo. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców, a nawet polityków, którzy chętnie angażują się w ten projekt. W Polsce to święto ma już 13 - letnią tradycję, która propaguje taką formę lektury, ponieważ rozwija ona wyobraźnię i buduje więzi między rodzicami a dziećmi.

Bibliotekarki z oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie 2 października 2014 r. przeprowadziły zajęcia dla najmłodszych w filii nr 1 w Drogosławiu. Trzy grupy (dwie klasy I, klasa III) z Zespołu Szkół w Drogosławiu przyszły na zajęcia o jesieni. Dzieci wyliczały dary jesieni: owoce, warzywa, dary lasu. Przeglądały książki o tematyce jesiennej, wysłuchały ich fragmentów. Zwiedziły całą bibliotekę, największą frajdę przyniosły spacery między regałami. Każdy własnoręcznie zrobił listek wydzierając z papieru, bawiąc się przy tym i ucząc jakie liście z jakich drzew. Nowo rozpoczęty cykl zajęć bardzo spodobał się uczniom, teraz czekamy na ich odwiedziny w Nowej Rudzie.
« Powrót | Dodano: 2014-10-06 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 1097 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Lipiec 2020
N Pn Wt Śr Cz Pt S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 HOTEL
Dwór Górny
Cena: od 100 do 360

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrze�one (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglďż˝daďż˝ wciďż˝nij F11     www.nowaruda.info