24°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  ROZMAITOSCI: Wielki sukces musicalu Mały Książę
kliknij tu Uroczysta premiera autorskiego musicalu opartego na powieści Antoine de Saint Exupery’ego odbyła się w niedzielę, 7 grudnia 2014 r. w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. Spektakl został przygotowany przez działający w gminnym ośrodku kultury Młodzieżowy Teatr Muzyczny, zrzeszający z roku na rok coraz większe grono wokalistów i tancerzy. Dzięki ciężkiej pracy wykonawców oraz twórców: Bożeny Wilk (reżyseria), Katarzyny Schick (choreografia), Barbary Gorczycy (scenariusz) widzowie mieli szansę obejrzeć fantastyczne i wzruszające widowisko sceniczne. Nowatorska koncepcja przedstawienia znanej i uwielbianej powieści „Mały Książę” we współczesnej adaptacji okazała się strzałem w dziesiątkę! Zainteresowanie spektaklem było tak duże, iż Dyrektor Centrum Kultury, Piotr Postrożny podjął decyzję o wystawieniu dodatkowego wieczornego przedstawienia w poniedziałek, tj. 8 grudnia. Musical wzbudzał emocje, prowokował do refleksji i zachwycał artystycznym przekazem, czego dowodem były gromkie brawa, owacje na stojąco, mnóstwo kwiatów i ogrom serdecznych słów. Jednak to, co najbardziej uszczęśliwiło twórczynie musicalu to wspaniała reakcja najmłodszej publiczności na „Małego Księcia…”. W dniach 8-10 grudnia odbyło się 5 spektakli dla uczniów z terenu miasta oraz gminy Nowa Ruda i Radków. Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy Małego (Księcia), jego wędrówkę w poszukiwaniu szczęścia. Z kolei to, co zachwyciło nauczycieli to połączenie atrakcyjnego scenicznie widowiska, efektów scenograficznych z wartościami dydaktycznymi. Bowiem musical „Mały Książę…” to lekcja troski o drugiego człowieka i przypomnienie tego, że zawsze warto pójść za głosem serca, podążyć za marzeniami i zachować w sobie dziecięcą radość.
W sumie „Małego Księcia…” obejrzało około 1200 osób. Na scenie mogliśmy zobaczyć niezwykle uzdolnionych wokalistów i tancerzy, w składzie: Agata Bożek Szymon Obolewicz, Piotr Sapieja, Grzegorz Sawica, Damian Haberny, Gabriela Schick, Anna Cieślińska , Małgorzata Mania, Paulina Karcz, Alicja Frankowska, Weronika Cieślińska, Marta Świstowska, Patrycja Hupało, Natalia Hupało, Ewa Garbiak , Maja Jakubowicz , Martyna Żurawiel
Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Piotr Postrożny serdecznie dziękuje wszystkim za obecność i wspaniałe reakcje na musical „Mały Książę- czyli współczesna sztuka wyboru”. Za to, że wspólnie mogliśmy odkryć sekret, iż „dobrze widzi się tylko sercem”. Za to, że byliście wspaniałą publicznością.

Nadesłało: Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, ul. Fabryczna 2, 57-450 Ludwikowice Kł. tel. 74 872 2084, fax 74 871 6555, www. ckg.nowaruda.pl, ckultury@gmail.com
« Powrót | Dodano: 2014-12-18 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 1208 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Lipiec 2020
N Pn Wt Śr Cz Pt S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 SCHRONISKO
Schronisko Zygmuntówka Sudety
Cena: 25

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrze�one (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglďż˝daďż˝ wciďż˝nij F11     www.nowaruda.info