8°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  UNIA-I-CO: STRACH SIĘ BAĆ W NOWEJ RUDZIE
W czwartek 28 sierpnia 2008 r. ukazał się 588 numer `Gazety Noworudzkiej`. W najnowszym wydaniu tego opiniotwórczego tygodnika regionu przeczytacie m. in.:
• STRACH SIĘ BAĆ - Wandale są bezkarni! Po raz kolejny dali o sobie znać na os. Wojska Polskiego w dzielnicy Słupiec. 24 sierpnia br. w godzinach nocnych nieustalony sprawca dokonał uszkodzenia kilku pojazdów, wybijając w nich m. in. szyby. Jeszcze w poniedziałek noworudzcy policjanci wiedzieli jedynie o dwóch przypadkach uszkodzenia pojazdów. Z naszych informacji wynika, że na osiedlowym parkingu mogło zostać uszkodzonych nawet 7 samochodów osobowych. Do zdarzeń doszło w pobliżu bloku nr 24. Z informacji uzyskanych przez portal enerstacja.pl wynika, że właściciele zniszczonych pojazdów próbowali zgłosić zdarzenie noworudzkim policjantom. Na miejsce zdarzenia nie przyjechał jednak ani jeden patrol policji. Jeden z policjantów w rozmowie telefonicznej miał stwierdzić, że poszkodowani właściciele mają się sami zgłosić do komisariatu w Nowej Rudzie w celu złożenia zeznań. Warto dodać, że według przepisów kodeksu drogowego, nie można prowadzić pojazdu z wybitą szybą lub uszkodzonym lusterkiem. Jak informuje Daria Sługocka z kłodzkiej policji komendant komisariatu w Nowej Rudzie wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.
• NIELEGALNY POBORCA - Osoba podająca się za pracownika Urzędu Skarbowego w Nowej Rudzie oszukuje podatników z innych regionów kraju. Pierwsze sygnały pojawiły się już w czerwcu br. Wtedy sprawa została zgłoszona prokuraturze, która jednak po kilku tygodniach umorzyła postępowanie. Parę dni temu po raz kolejny do noworudzkiego urzędu skarbowego zadzwonił oszukany podatnik. Tym razem mieszkanka województwa małopolskiego. Twierdziła, że osobie podającej się za poborcę podatkowego z Nowej Rudy zapłaciła ponad 50 tys. zł za rzeczy, których ostatecznie nie otrzymała. Przedmioty miały pochodzić z zajęć komorniczych. Tym razem pracownicy noworudzkiej skarbówki postanowili powiadomić oprócz kłodzkiej prokuratury i Izby Skarbowej we Wrocławiu również mieszkańców. Naczelnik Urzędu Skarbowego Joanna Szczygielska nie kryje zdziwienia. - Obecnie Urząd Skarbowy w Nowej Rudzie nie prowadził żadnej sprzedaży z zajęć komorniczych - twierdzi. Pracownicy skarbówki przypuszczają, że dane podawane przez oszusta są fałszywe. Dodatkowo posługuje się on dwoma pieczątkami, w tym jedną z danymi teleadresowymi noworudzkiego urzędu. Oszust nie wie jak funkcjonuje tego typu instytucja. Świadczyć o tym może fakt, że przedstawia się za poborcę podatkowego, a takich w niej nie ma. - Obecnie Urząd Skarbowy w Nowej Rudzie ma trzech poborców, ale skarbowych - zauważa naczelnik urzędu. Joanna Szczygielska podkreśla, że poborca skarbowy w momencie wykonywania obowiązków służbowych ma przy sobie legitymację. Na życzenie podatników ma obowiązek ją pokazać.
• KONIEC Z CIĘŻARÓWKAMI - Za kilkanaście dni zostanie ukończona budowa taśmociągu w Świerkach. Ciężarówki z melafirem nie będą przejeżdżać już przez centrum wsi. Brak taśmociągu jest utrapieniem dla mieszkańców Świerk. Przejeżdżające przez centrum wsi ciężarówki z melafirem niszczą drogi oraz są przyczyną nadmiernego hałasu. Wkrótce sytuacja zmieni się diametralnie. Koncern Lefarge, który jest właścicielem kopalni surowców skalnych, postanowił wybudować taśmociąg, dzięki któremu urobek zostanie przewieziony na bocznicę kolejową w pobliskiej Bartnicy. W rozmowie z `Gazetą Noworudzką` rzecznik prasowy firmy Lefarge Jolanta Ciesielska powiedziała, że kamieniołomy nie będą już uciążliwe dla mieszkańców. - Przestaną w dużej mierze jeździć ciężarówki. Zmniejszy się poziom hałasu, poprawi się też bezpieczeństwo - mówi. Taśmociąg będzie miał długość ok. 3 km, a jego budowa kosztowała łącznie kilkanaście milionów złotych. - W długofalowej perspektywie będzie to inwestycja opłacalna, choćby ze względu na wysokie koszty paliwa. Co więcej, zależy nam na dobrych stosunkach ze społecznością lokalną - podkreśla. Z uruchomienia taśmociągu cieszy się sołtys Świerk Wacław Łukasiewicz. W rozmowie z `Gazetą Noworudzką` powiedział, że poprawi to warunki życia we wsi. - Ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych o 90% to duża zmiana. Znacznie zmniejszy się hałas - twierdzi.
• 28. rocznica powstania `Solidarności` - Działacze Solidarności z Wrocławia, Ząbkowic Śląskich, Kłodzka, Polanicy Zdrój i Nowej Rudy spotkali się 23 sierpnia br. na Górze Wszystkich Świętych w Nowej Rudzie. Towarzyszyli im członkowie władz związku, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu `Dolny Śląsk` Kazimierz Kimso oraz członkowie prezydium zarządu regionu: Piotr Majchrzak, Walenty Styrcz i Barbara Janowicz. Mszę świętą odprawił i homilię wygłosił ks. kanonik Józef Siemasz. Na uroczystości przybyły cztery, związkowe poczty sztandarowe z Kopalni Węgla Kamiennego `Nowa Ruda`, Zarządu Regionu, Solidarności Ziemi Kłodzkiej i Ziemi Ząbkowickiej. W rozmowie z `Gazetą Noworudzką` członek prezydium Zarządu Regionu NSZZ `Solidarność` Barbara Janowicz powiedziała, że Nowa Ruda jest szczególnie bliska działaczom związku, bo została dotknięta negatywnymi skutkami restrukturyzacji. Zachęca do wzięcia udziału w ogólnopolskiej manifestacji, która odbędzie się w piątek 29 sierpnia br. w Warszawie. - Będziemy domagać się od rządu systematycznego wzrostu płac wszystkich pracowników, podwyższenia płacy minimalnej o 50 procent, uprawnień do obniżonego wieku emerytalnego dla pracujących w szczególnych warunkach oraz rzeczywistego, a nie pozorowanego dialogu społecznego - dodaje.

Tygodnik `Gazeta Noworudzka` wydawany jest od 1990 roku przez Wydawnictwo Ziemia Kłodzka. Periodyk dostępny jest w kioskach `Ruchu`, u gazeciarzy oraz w punktach sprzedaży na terenie miejscowości ziemi noworudzko- radkowskiej. W wersji elektronicznej do kupienia na stronie internetowej: www.gazetanoworudzka.pl.

Adres redakcji: ul. Bohaterów Getta 4, 57-400 Nowa Ruda, tel./fax: 74 872 5308, e-mail: frost@netgate.com.pl, www.gazetanoworudzka.pl

« Powrót | Dodano: 2008-08-28 | Komentarzy: 3 | Odsłon: 6116 |  O | Drukuj

Komentarze:
wandale .......... do piachu
2008-08-29, 11:16:08 |  wittig |  Zgłoś nadużycie
Policja w Nowej Rudzie nic nie może zrobić. Nie jednokrotnie spotkałem się z sytuacją, iż w sąsiedztwie ktoś zadzwonił na policję bo pod blokiem awanturowało się kilki "chuliganów"- pijani zaczepiali przechodniów.Po kilku minutach policja przejechała obok nie reagując.policja się po prostu bała
2008-08-31, 14:16:45 |  policjant |  Zgłoś nadużycie
• KONIEC Z CIĘŻARÓWKAMI - Za kilkanaście dni zostanie ukończona budowa taśmociągu w Świerkach?????????????xDxD
Końca jakoś nie widać.We wrześniu miał ruszyć taśmociąg i nie ruszył..
Kolejnym miesiącem był styczeń i co?Cisza..Teraz mówią MAJ,a w maju co
powiedzą???
2009-01-20, 20:37:11 |  ktoś |  Zgłoś nadużycie

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Marzec 2023
N Pn Wt Śr Cz Pt S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 SCHRONISKO
Turystyczny Dom Noclegowy
Cena: od 25 do 60

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrze�one (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglďż˝daďż˝ wciďż˝nij F11     www.nowaruda.info